Sklápěče a nosiče kontejnerů

Zajišťujeme a provádíme montáž, veškerý servis a opravy jedno a dvou ramenných natahovačů kontejnerů všech tuzemských a zahraničních výrobců, včetně kombinované montáže s hydraulickým nakládacím jeřábem („hydraulická ruka“).

Servis jeřábů, a.s. dodal společnosti Froněk, spol. s.r.o. nový termo izolovaný návěs Meiller, typ MHPS 44/3. Tento návěs je vybaven podle přání zákazníka kotoučovými brzdami, disponuje první a třetí zvedací nápravou. Samozřejmostí je plachta přes ložnou plochu, pracovní plošina pro obsluhu plachty a zadní zvedací nárazník, který slouží ke snadnějšímu přiblížení k finišeru. Pro udržení optimální teploty přepravované balené asfaltové směsi je vana návěsu izolována zateplovací hmotou. Na korbě jsou instalována čidla a zařízení zobrazující teplotu převážené komodity. Pro nový návěs si přijel zbrusu nový tahač Mercedes Benz. Přejeme našemu významnému zákazníkovi mnoho kilometrů bez nehod.

 

V únoru a březnu 2017 jsme předali společnosti Froněk, spol. s r.o. se sídlem v Rakovníku první kusy dodatečně tepelně izolovaných (zateplených) tandemových přívěsů typu MEILLER MZDA 18/21.

Toto dodatečně zateplování se realizuje z důvodu zvýšení kvality výstavby a opravy silničních komunikací, neboť teplota pokládané asfaltové směsi je základním parametrem kvality. Asfaltová směs připravená v obalovně je na stavbu přepravována v těchto přívěsech a je dodávána s minimální tepelnou ztrátou. Zvyšuje se i akční rádius dodávky kvalitní obalované asfaltové směsi. Na zateplení podlahy,  bočnic, předního a zadního čela byl použit materiál PUREN, žebra přívěsu jsou vyplněna izolačním materiálem Perlit. Zateplené části jsou překryty ocelovým plechem, přivařeny na stávající konstrukci a posléze znovu proveden nátěr ve firemních barvách. Váha tandemového přívěsu se po montáži navýšila pouze o 190 kg!

 

Servis jeřábů, a.s. ve středu 29. března 2017 prezentoval svým významným zákazníkům jednoramenný nosič kontejnerů typ MEILLER RS 21.65. Tento nosič kontejnerů má v určitých sekvencích dvojnásobnou pracovní rychlost, má o 200 kg menší hmotnost, kterou lze naopak využít vlastním nákladem při každé jízdě. Nosič kontejnerů má o 20 mm nižší zástavbovou výšku, čímž se díky nižšímu těžišti výrazně zlepšila stabilita nosiče a jízdní vlastnosti celého vozu. Tento nosič kontejnerů si po prezentaci převzala společnost KŘÍŽ RECYCLING, s.r.o. jako první realizovaný nosič tohoto typu v České republice. Nyní již můžete nosič kontejnerů potkat na silnicích, především ve Středočeském kraji.

servis jerabu01     servis jerabu02

 

Meiller_logo.svg     VS mont     hyva-300x145     HIAB     CTS-logo     fornal     BAR_logo